Районний семінар-практикум вчителів музичного мистецтва

Одним з дійових засобів естетичного виховання людини є музика. Музика — це мова почуттів. Мелодія передає найтонші відтінки почуттів, недоступні слову. Музика й музичне мистецтво в школах — не тільки навчальний предмет, а й могутній засіб виховання, який має надати емоційного й естетичного забарвлення всьому духовному життю людини.

Наше сьогодення зумовило появу багатьох варіантів навчальних програм з музики для загальноосвітньої школи, однак спільним залишається основне завдання — вдосконалювати методику проведення уроків музики, бо це основна форма музичного виховання школярів. Як урок мистецтва він має свою специфіку і спрямований, передусім, на розвиток емоційного музично-естетичного досвіду учнів.

Саме з цією метою, 2 грудня 2015 року, згідно з планом роботи районного методичного кабінету відділу освіти Бершадської РДА, на базі нашої школи, відбувся семінар вчителів музичного мистецтва.

Вчителька музичного мистецтва Орлик Леся Анатоліївна, відкривши практичну частину семінару-практикуму, представила колегам свій досвід роботи і запросила їх на власні відкриті уроки, які провела в 2-В (тема уроку- «Музика виражає») та у 5-В класах (тема – «Народні інструменти»). Леся Анатоліївна вміло використала новітні форми і способи навчально-виховної роботи, проявила тісну співпрацю з учителями школи, батьками та громадськістю.

Дитині потрібна глибина почуттів, їй потрібні ті рухи душі, які збагачують її щирими почуттями, розумними думками, розвивають естетичний смак, відкривають шлях до розуміння навколишнього світу — така спільна думка об’єднала учасників семінару вчителів музичного мистецтва, який був проведений на високому навчальному та науково-методичному рівнях.