Гарний початок – половина успіху

Це добре розуміють освітяни району. Тому вже від сьогодні готуються до реформи освіти, що стартує 1 вересня 2018 року. Проблемами, пов’язаними з організацією навчально – виховного процесу в початкових класах у рамках Нової української школи, був присвячений І районний фестиваль педагогічних ідей, який відбувся на базі Бершадської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №3.

Відкрила фестиваль та анонсувала його програму начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Тартачна Оксана Михайлівна, яка ознайомила з напрямками реалізації ідей особистісно зорієнтованого та компетентнісного навчання, що лягли в основу не так давно схвалених Концепції Нової української школи  та Закону України «Про освіту».

Одним із методичних заходів фестивалю став педагогічний форум «Компетентнісне навчання: теоретичні пошуки і шкільні реалії», який провела заступник директора з навчально – виховної  роботи Бершадської ЗОШ №3 Островерх В.Д. Спільно з модераторами – господарями фестивалю вчителі, які працюватимуть з майбутніми першокласниками, не тільки обговорили основні меседжі і напрямки розвитку початкової школи, але й вибудували дві моделі – «Сучасна школа» та «Нова школа».

2018-01-11_18-06-53 2018-01-11_18-07-22

У семи майстер класах та педагогічних майстернях розвивали свою методичну креативність та педагогічну майстерність учасники заходу. Під час  проведення цих заходів вчителі не тільки знайомилися з практичним досвідом та ефективними методиками, але й самі брали активну участь у їх відпрацюванні.

З компетентнісним підходом до навчання в рамках науково – педагогічного проекту «Інтелект України» ознайомила колег вчитель Гордун Т.О. За допомогою практичних вправ та відеоролика, Тетяна Олександрівна поділилася досвідом як вчити дітей працювати з інформацією, розвивати гнучке творче мислення та такі особистісні якості, як цілеспрямованість, працелюбність тощо.

2018-01-11_18-08-25 2018-01-11_18-08-54

Учасники фестивалю були залучені до цікавої форми роботи, що відображає комунікативно – діяльнісний підхід на уроці під час майстер класу,  який проводила Олена Василівна Рєзнік. Спільно з Рудь Галиною Іванівною педагоги вчились реалізовувати наскрізні змістові лінії навчальних програм майбутніх першокласників протягом одного з навчальних тижнів.

2018-01-11_18-12-26 2018-01-11_18-12-43 2018-01-11_18-13-00 2018-01-11_18-13-23

Навички проектно – дослідницької діяльності при вивченні природознавства та використання компетентнісно зорієнтованих завдань на уроках у початкових класах відпрацювали педагоги  району під час педагогічних майстерень, які вели вчителі міської школи №3 Сметанюк Л.І., Кузовлєва О.В. та Лавренюк Г.М.

З досвідом використання ІКТ та медіа освітніх продуктів при проектуванні та проведенні уроків з молодшими школярами поділилась вчитель Пугач С.М., яка, як і всі інші майстер  класи, своє заняття розпочала з ранкової зустрічі, що стане обов’язковим елементом навчання у Новій школі.

2018-01-11_18-13-45 2018-01-11_18-14-08 2018-01-11_18-14-23

По завершенню роботи майстер класів для учасників семінару було організовано два тренінги. Завідуюча шкільною бібліотекою Тетяна Анатоліївна Мараховська  провела навчальний тренінг з теми «Хмарні технології як засіб формування інформаційно – цифрової компетентності учнів». А практичний психолог Лариса Анатоліївна Маршалковська ознайомлювала педагогів з психологічними аспектами розвитку дитини в Новій українській школі.