Новий погляд на історію старого міста

Для переважної більшості людей слово «Умань» і слово  «Софіївка» – синоніми. Але Умань і без Софіївки є прекрасним і дуже цікавим містом. І в цьому переконалися учні 7 – В та 8 – Б класів, які відвідали це місто під час осінніх канікул 2 листопада.

Ми побували у державному історико-археологічному заповіднику «Стара Умань». Тут нас радо зустріли умільці з «Майстерні діда Панаса та діда Тараса». В автентичній українській хаті було все те, що було в хатах наших прабабусь. Дід Панас показав присутнім, як виробляється глиняний посуд. Діти з цікавістю слухали і спостерігали за майстерністю гончара.

Ще з більшим захватом школярі спустилися у підземелля монастиря, заснованого у 1765 році Францішком Потоцьким, де екскурсовод Володимир Олександрович, переодягнений в монаха, провів захоплюючу екскурсію.

Також діти долучились до прекрасного, відвідавши дві виставки народної творчості: сім’ї Шевчуків та викладача Уманського УДПУ ім. П. Тичини Олени Поліщук з її чудовими картинами.

Пам’ятайте, що цікаве і розвиваюче поруч. Потрібно тільки захотіти його побачити…

Класний керівник 7-В класу Попук Валентина Миколаївна