Шкільна бібліотека

"СУЧАСНИМ ЧИТАЧАМ – СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА"

Завідуюча шкільною бібліотекою Бершадського закладу загальної середньої освіти №3 – Сокур Людмила Олександрівна.

Сокур Л.О. 

ФУНКЦІЇ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ ТА ЇЇ РОЛЬ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ

     Бібліотека – це бібліотечно-інформаційний центр. Навчально– виховний процес школи повинен бути спрямований на виховання в учнів культури та творчості. Вона повинна забезпечувати саморозвиток особистості, духовний розвиток, навчити їх мистецтву жити. Саме у цьому процесі має брати участь шкільна бібліотека.

     Робота бібліотеки повинна спрямовуватись на інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, який передбачає навчання учнів мистецтву жити, високій майстерності у творчій побудові свого буття, що базується на глибокому його знанні, розвиненій самосвідомості, оволодінні технологією програмування, конструювання і здійснення життя, як індивідуально-особистісного життєвого проекту.

   Основні завдання шкільних бібліотек на сучасному етапі:

* інформаційне забезпечення всіх аспектів навчально-виховного процесу школи у засвоєнні програмних знань, самоосвіті школярів;

* створення комфортного бібліотечного середовища;

* комп’ютеризація бібліотек, підключення до Інтернету;

* виховання інформаційної кільтури учнів, прагнення їх до пошуку інформації;

* формування електронних каталогів.

ДІЯЛЬНІСТЬ ШКІЛЬНОГО БІБЛІОТЕКАРЯ

      Професія бібліотекаря тісно пов’язана з книгою, адже книга – джерело мудрості і знань.

  Шкільна бібліотека нашої школи – це, на мій погляд, естетично оформлена кімната, з світлим читальним залом, укомплектованим книжковим фондом, достатньою кількістю періодичних видань. Бібліотекарю відведено робоче місце так,  щоб весь простір бібліотеки був у полі його зору. Бібліотекар повинен володіти мистецтвом спілкування з читачами, бути обізнаний з технологіями формування життєтворчості особистості, вміло зароджувати у дітей найкращі почуття, розкриваючи засобами літератури широкий світ, що їх оточує.

IMG_20210217_094911                                      IMG_20210217_094729

IMG_20210225_094202                                    IMG_20210211_142035

"ПОСВ'ЯТА В ЧИТАЧІ"

Є вираз: «Скажи мені з ким ти дружиш і я скажу тобі, хто ти». З таким же правом можна сказати: «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу тобі, хто ти». Людина, яка любить і вміє читати , має  розумних, добрих і вірних друзів. Друзі ці – книги! З книжкою ви  зустрічаєтеся ще з дитинства і не розлучатиметесь з нею до самої старості. Де б ви не вчилися, де б не працювали, весь час будете звертатися за допомогою до книги, підручника! То ж читайте! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги.

Безымянный Безымянный1 Безымянный2

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В БІБЛІОТЕЦІ

Перед записом в бібліотеку читач повинен ознайомитися з правилами користування бібліотекою і підтвердити своє зобов'язання підписом на читацькому формулярі:

– Не виносити з бібліотеки книги, які не записані у формулярі.

– Бережливо ставитися до друкованих творів та інших носіїв інформації.

– Користуватись цінною, в єдиному примірнику літературою, довідниками тільки в читальному залі.

– При одержанні друкованих видань з бібліотечного фонду читач повинен переглянути їх у бібліотеці і у випадку знаходження пошкоджень попередити про це бібліотекаря.

– Розписатися в читацькому формулярі за кожне видання.

– Художня література видається у кількості не більше 3-х примірників строком на 15 днів.

– У разі пошкодження або втрати видання читач повинен замінити його аналогічним та внести грошове відшкодування ринкової вартості.

– Не порушувати порядку розстановки книг у фонді.

– На початку навчального року проходити переатестацію.

– У разі вибуття зі школи повернути до бібліотеки видання, які числяться за читачем.

– Читачі мають дотримуватись в бібліотеці тиші і порядку, не заносити портфелі, сумки, та верхній одяг.

– За порушення правил користування бібліотекою читач може бути позбавлений права користуватися всіма пунктами видачі літератури.

ВИСТАВКИ

Безымянный Безымянный1 Безымянный2 Безымянный3 Безымянный4 Безымянный5 Безымянный6 Безымянный7

АКЦІЯ "ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ"

Безымянный Безымянный1 Безымянный2

АКЦІЯ "ПІД ЧАС КАРАТНИНУ ПРО КНИГУ НЕ ЗАБУВАЙ"

   У період карантину та дистанційного навчання шкільна бібліотека продовжує свою роботу! Для учнів закладу освіти проводяться різні заходи з пропаганди читання, конкурси віршів, відгадування загадок, розгадування кросвордів та ребусів.

Безымянный Безымянный1 Безымянный2 Безымянный3 Безымянный4 Безымянный5

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 


33 добрі та повчальні мультфільми для дітей від української студії анімаціЇ              https://zatyshok.net.ua/7271

Що почитати на карантині: добірка літератури для дорослих та дітей

http://firtka.if.ua/blog/view/shcho-pochitati-na-karantini-dobirka-literaturi-dlia-doroslikh-ta-ditei?fbclid=IwAR1Jjv2oFKlgPunaV0igbIJebMeqTWOxX_hs6Emc_WOh_KW9SLU7W5IyImA

  • http://childrecords.narod.ru/musictales.html – музичні казки: "Аліса в Країні Чудес", "Бременські музики", "Пригоди капітана Врунгеля" та ще з десяток найулюбленіших музичних версій літературних і фольклорних творів.
  • http://playroom.com.ru/ – "Дитяча ігрова кімната". Тут ви знайдете улюблені дитячі пісні з мультиків і кінофільмів, комп'ютерні та розвиваючі ігри для свого малюка, "розмальовки" допоможуть йому розвивати вправність руки та художній смак, а конкурс дитячого малюнка – продемонструвати свої здібності й помилуватись художньою вправністю ровесників вашої дитини.
  • http://www.varja.narod.ru/ – "ОДИ-БЕДЯ" – родинна веб-сторінка, що має підзаголовок "Малючковий мережевий журнал". Хто ви для вашого малюка (батьківський тест)? Чим малюють наші діти? Куди варто зазирнути в Інтернет? – Відповіді на ці та подібні запитання пропонують його автори.