Звіт директора школи Шабовти Сергія Олександровича
6 червня 2022 року директор Бершадського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 3 Шабовта Сергій Олександрович прозвітував про свою діяльність за 2021-2022 навчальний рік.
Звіт роботи 2021-2022 н.р.-перетворено
https://drive.google.com/file/d/13QVNu8JDUL3NPs9drEQBN8paBgGKn1EI/view?usp=sharing
Звіт заступника директора з навчально-виховної роботи Томашевської Оксани Сергіївни
Звіт заступника директора з виховної роботи Олійник Алли Вікторівни
Звіт з виховної роботи 2021-2022 н.р.-перетворено
Звіт психологічної служби https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vSUBvtPTqHKQtR3enwPOU0pGXoICJHIO1caLk6SJGKgFuGk56gATVQp_9d51wIzfw/pub?start=false&loop=false&delayms=3000
Протокол загальних зборів школи2022
Всі фінансові операції Бершадської загальноосвітньої школи №3 здійснює відділ освіти, фізичної культури та спорту Бершадської райдержадміністрації.
Всі закупівлі проходять через систему електронних торгів "Прозорро". Інформацію ви можете отримати перейшовши за посиланням.https://prozorro.gov.ua/tender/search?edrpou=02141294
Отримані благодійні кошти за 2020 рік
Звіт директора школи Гончарук Т.Д. за 2019-2020 н.р.
Шановні колеги, батьки, дорогі діти!
Відповідно до закону України «Про загальну середню освіту», Наказу МОН України від 23.03.2005 року №178 «Про затвердження Примірного положення «Про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», відповідно до пункту 4 «Примірного положення» за підсумками навчального року у червні – серпні керівник навчального закладу звітує на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету, громадськості.
У зв’язку зі встановленням карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби…» із змінами і доповненнями, внесеними Постановами Кабінету Міністрів України від 29.05.2020 №424, 03.06.2020 року №435, 12.06.2020 року №480, 17.06.2020 року №500 та рекомендацій МОН України звіт директора Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 оприлюднюється на сайті школи.
В організації діяльності Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 адміністрація закладу керувалася новим Законом України «Про освіту», прийнятим у цьому році Законом України «Про загальну середню освіту», новим «Положенням про зарахування дітей до школи», Статутом школи та іншими нормативно-правовими документами, наказами та розпорядженнями відповідних органів. Навчально-виховний процес здійснювався за освітньою програмою та планом роботи школи.
У навчальному році було укомплектовано 12 класів початкової школи, 12 – 5-9 класів, 3 – 10-11 класів, що разом становить 27 класів. За період з 1 вересня 2019 року по 1 червня 2020 року 7 дітей вибуло з школи і 7 дітей прибуло. Станом на 1 червня нараховується 607 учнів. На сьогодні подано 32 заяви до 10 класу та 55 – до 1 класу.
Навчання здійснювалося за трьома формами навчання – інституційна (академічна), індивідуальна та інклюзивна. Навчально-виховний процес відбувався в одну зміну. Головним завданням школи було і залишається забезпечення високої якості освіти та відповідності її особистості.
В 1-4 класах реалізовувалося дві програми для навчання дітей – НУШ та «Інтелект України». Матеріально-технічна база класних кімнат постійно підтримується та оновлюється за участі адміністрації школи, учителів та батьків.
Вивчення предметів у 5-9 класах проводилося відповідно до Оствітньої програми школи за державними стандартами. У 10-11 класах третій рік поспіль впроваджувалося профільне вивчення української мови та літератури. Результати ЗНО випускників підтверджували доцільність та ефективність його впровадження. З високим рівнем навчальних досягнень 2019-2020 навчальний рік завершили 63 учні. З них 1 учень Садурський Олександр є претендентом на нагородження золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні», учениця 9 класу – Рутковська Наталія закінчила школу зі свідоцтвом із відзнакою. У рейтинговій таблиці Вінницької області за результатами ЗНО Бершадська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 посіла 37 місце із майже 400 шкіл. Зросла кількість переможців районних предметних олімпіад. У цьому навчальному році 28 учнів стали призерами ( у минулому було 23) районних олімпіад, в обласному етапі Всеукраїнських предметних олімпіад учні школи вибороли 5 призових місць.
Виховний процес у школі здійснювався відповідно до річного плану роботи. Різноманітні заходи, конкурси, акції, до яких залучалися майже всі діти. Стали традиційними щорічні поїздки дітей у Джулинську школу – інтернат. Всі заходи, які проводилися в школі, висвітлювалися на шкільному сайті та в групах.
Для розвитку творчих здібностей дітей в школі організовано заняття гуртків різних напрямків – всього 19. Для дітей 1-4 класів працювали гуртки «Паперопластика», «Народна творчість», «Мистецька академія», «Творча майстерня», «Креативне рукоділля», «Дивосвіт», «Чарівна майстерня». Відзначаються високою ефективністю, результативністю, успішністю та популярністю танцювальний гурток «Міраж» та спортивна секція з карате. Вони приваблюють не тільки дітей, але й батьків, які допомагають, сприяють їх успішній роботі.
Учнів 5-9 класів приваблюють спортивні секції, які діють в школі. Як результат, цей навчальний рік став рекордним для наших спортсменів. Спортивні команди БСШ №3 зайняли перші місця в районі з різних видів спорту, а саме:
І місце – футбол (юнаки);
І місце – стрітбол;
І місце – баскетбол (юнаки);
І місце – баскетбол (дівчата);
І місце – волейбол (юнаки);
ІІ місце – Захист Вітчизни.
У школі створено всі умови для варіативності навчання та вживаються заходи щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес. Проводиться робота по підтриманню, оновленню та модернізації матеріально-технічної бази школи. У 2019-2020 навчальному році в школі обладнано інформаційно-моніторинговий центр, який ефективно використовувався вчителями під час здійснення дистанційного навчання дітей, проведення онлайн-консультацій для випускників. Проведено в усі класи (з паролями) і на першому поверсі (відкриту) Wi-Fi зону для дітей. Методично-матеріальна база всіх кабінетів підтримується, оновлюється та використовується в навчальному процесі.
Школа повністю забезпечена кваліфікованими кадрами. На належному рівні здійснюється навчально-виховний процес. Учителі в практичній діяльності вміло поєднують традиційні та інноваційні форми роботи. В навчальному році (особливо у другому семестрі під час дистанційного навчання) інтенсивно використовували інформаційно-комунікаційні технології. Безперервно працювали над підвищенням свого фахового рівня, проходили навчання очно та дистанційно, займалися самоосвітою. Всім членам педагогічного колективу довелося багато попрацювати в питанні практичного використання комп’ютерної техніки, інших засобів під час дистанційного навчання. Відповідно до плану-графіку атестації педагогічних працівників 17 учителів успішно пройшли чергову атестацію: 2 підвищено кваліфікаційну категорію, 15- підтверджено. У районному конкурсі фахової майстерності «Учитель року» брали участь 2 вчителя – Бондар Олена Василівна у номінації «Учитель початкових класів» та Сокур Людмила Олександрівна – «Учитель історії». У ході конкурсу вчителі показали високий рівень знань методики, педагогіки, практичних навичок та вмінь під час проведення уроків, творчий підхід, креативність, інноваційність у своїй діяльності.
Систематично у школі здійснюється соціальний патронаж та захист дітей практичним психологом Маршалковською Л.А. та класними керівниками, надається соціальна підтримка та допомога дітям-сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування, з малозабезпечених сімей.
Велика увага приділяється організації харчування учнів. Здійснювалось дворазове харчування для дітей 1-4 класів, а також, за бажанням, обідали діти 5-11 класів. Страви готувалися відповідно до усіх норм, враховувалися побажання дітей. У межах дозволеного кухарі урізноманітнювали страви та випічку, покращували їх смакові якості.
З метою дотримання правопорядку в школі організовано чергування по школі учнів та вчителів, яке здійснювалося за затвердженим графіком; класними керівниками, практичним психологом систематично проводилася роз’яснювальна робота.
Не тільки педагогічною, але й соціальною проблемою став булінг, оскільки призводить до збільшення проявів насильства, жорстокості та девіантної поведінки. З питань профілактики вчинення дітьми кримінальних правопорушень, протидії і недопущення булінгу серед дітей педагогами та шкільним психологом Бершадської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №3 проводяться бесіди, тренінги. В рамках проекту «Почуємо кожного» було запрошено представників ювенальної превенції Вінницького обласного главку Керівник відділу Людмила Кузнєцова провела тренінгові заняття «Стоп булінгу» та індивідуальні зустрічі з підлітками про булінг, прояви насильства серед однолітків.
Робота з дітьми по протидії булінгу проводилася відповідно плану заходів, часто з участю інспектора ювенальної поліції – Семенця С.А.
Відповідно нового Закону України «Про загальну середню освіту» ст. 35управління закладом загальної середньої освіти здійснюють:
Керівник закладу освіти
Педагогічна рада
Повноваження (трудові права і обов’язки) та відповідальність керівника закладу загальної середньої освіти визначаються законами та установчими документами закладу освіти в яких все чітко прописано і за якими директор школи здійснює свою управлінську діяльність.
Основним, постійно діючим органом управління закладу загальної середньої освіти є педагогічна рада. Педагогічна рада Бершадської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №3 багаточисельна. До її складу входить 60 педагогічних працівників. Голова педагогічної ради – директор школи.
За 2019 – 2020 н.р. проведено – 7 засідань, на яких обговорювалися важливі питання навчально-виховного процесу. Засідання педагогічної ради по адаптації п’ятикласників в нових умовах навчання проводилося з участю батьків.
Дієвим органом батьківського врядування у Бершадській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №3 був батьківський комітет школи. У 1-му півріччі проводилися засідання в очній формі, у другому такої можливості не було. Згідно планів роботи проводилися класні батьківські збори з участю представників адміністрації. На початку навчального року проводилося розширене засідання батьківського комітету, на якому розглядалися організаційні питання, пов’язаніз навчанням та вихованням дітей. На засіданнях комітету обговорювалися питання підготовки до нового навчального року, підготовки та організації свят для дітей, питання харчування та інші. Прислухалися до пропозицій батьків, проблемні питання вирішували спільно.
З метою формування та розвитку громадянських і соціальних компетентностей учнів, пов’язаних з ідеями демократії, справедливості, прав людини, добробуту та здорового способу життя в школі діє учнівське самоврядування: «Країна Барвінкова», «Країна веселкова», клуб «Старшокласник».
Незважаючи на те, що 2019 – 2020 р. був непростий, колектив працював стабільно, результативно. Але залишилося дві проблеми невирішеними: заміна вікон та капітальний ремонт спортивного майданчика зі штучним покриттям через відсутність коштів. Кошти спонсорів та батьків, як співфінансування до проекту, зберігаються на спецрахунку школи.
З метою дотримання правопорядку в школі, організовано чергування учнів та вчителів, яке здійснюється згідно затвердженого графіка. Класними керівниками, практичним психологом систематично проводилися профілактичні бесіди з дітьми.
По профілактиці вчиненням дітьми кримінальних правопорушень, протидії і недопущенні булінгу серед дітей педагогами та шкільним психологом Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 постійно проводиться роз’яснювальна робота. Цьогоріч в рамках проекту «Почуємо кожного» до школи були запрошені представники ювенальної превенції Вінницького обласного главку. Керівник відділу Людмила Кузнєцова провела тренінгові заняття «Стоп булінгу» та індивідуальні зустрічі з підлітками про булінг, прояви насильства серед однолітків.
Як керівник Бершадської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №3 управлінську діяльність організовувала відповідно повноважень, законів, наказів, розпоряджень відповідних органів та інших нормативно – правових документів.
Звіт директора Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3
Гончарук Т.Д.
перед громадскістю
Бершадська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 – школа розвитку, творчості, успіху.
- У школі навчається станом на січень 2020р. – 602 учні
2019 р. – 602
2018 р. – 606
2017 р. – 623
2016 р. – 622
- Працює 61 педагогічний працівник
- Спеціалісти вищої категорії – 31
- Спеціалісти І категорії – 12
- Спеціалісти ІІ категорії – 6
- Спеціалісти – 12
- Учитель-методист – 7
- Старший вчитель – 15
- За період з 2017р. проведено велику роботу по оновленню, покращенню матеріально-технічної бази школи:
- при сприянні відділу освіти, підтримці районної влади, депутатів всіх рівнів здійснено капітальні ремонти двох спортивних залів та їдальні
- 1,5 млн. гривень залучено на благоустрій подвір’я школи та водовідведення.
- при підтримці батьків оновлено всі кабінети і створено нові:
- кабінет екології
- кабінет історії
- кабінет географії
- кімната розвитку, творчих здібностей дітей
- корекційна кімната
- моніторингово – інфомаційний центр
- На 2020р. залишилися проекти «Здоров’я і спорт поруч ідуть» (капітальний ремонт спортивного майданчика зі штучним покриттям) – загальна вартість проекту 780 тис.грн. Співфінансування проекту – спонсори та батьківські комітети – 31 тис. грн. Кошти зберігаються на спецрахунку до вирішення питання.
- На заміну вікон виготовлено проектно-кошторисну документацію на суму 1,5 млн. грн.
- За результатами навчальних досягнень учнів за І семестр закінчили на
- Середньому рівні – 126 учнів (5-11 класи)
- Достатньому рівні – 171 учень (5-11 класи)
- Високому рівні – 50 учнів (3-11 класи)
- За підсумками предметних олімпіад ІІ етапу призові місця вибороли у
2018 році – 23 учні
2019 році – 27 учнів
- 23.01.2020р. проведено розширене засідання батьківського комітету.