Більше ста років 22 січня Україна святкує День Соборності. Саме цього дня було проголошено Акт злуки Української Народної республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
Що ж таке Соборність? Соборність землі України – духовне єднання всіх територій, які історично належали нашому народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканність її кордонів.
Соборність української державності означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ, як вільну, суверенну, демократичну, правову і соціальну.
22 січня 1990 року між Києвом і Львовом було створено живий ланцюг єднання – "Українська хвиля" – з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР. За різними оцінками, участь в акції взяли від 500 тисяч до 3 мільйонів українців.
21 січня 1999 року Президент України Леонід Кучма своїм указом встановив свято – День соборності. 30 грудня 2011 року тодішній президент Віктор Янукович скасував і День соборності, і День Свободи (22 листопада), натомість встановив нове свято – День соборності та свободи України 22 січня.
Зрештою, Президент Петро Порошенко 13 листопада 2014 року розділив ці свята, встановивши День соборності України 22 січня (на честь річниці Акту Злуки) і День Гідності та Свободи 21 листопада (на честь річниці початку Помаранчевої революції та Революції Гідності).
Учні нашої школи знають та пам'ятають це свято. І саме у День Соборності класи провели флешмоби під час яких розповідали вірші про Україну, були одягнені у вишиванки, танцювали під українські пісні.