Бібліотека ліцею

"СУЧАСНИМ ЧИТАЧАМ – СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА"

Завідуюча шкільною бібліотекою Бершадського ліцею – Сокур Людмила Олександрівна.

ФУНКЦІЇ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ ТА ЇЇ РОЛЬ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ

     Бібліотека – це бібліотечно-інформаційний центр. Навчально– виховний процес школи повинен бути спрямований на виховання в учнів культури та творчості. Вона повинна забезпечувати саморозвиток особистості, духовний розвиток, навчити їх мистецтву жити. Саме у цьому процесі має брати участь шкільна бібліотека.

     Робота бібліотеки повинна спрямовуватись на інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, який передбачає навчання учнів мистецтву жити, високій майстерності у творчій побудові свого буття, що базується на глибокому його знанні, розвиненій самосвідомості, оволодінні технологією програмування, конструювання і здійснення життя, як індивідуально-особистісного життєвого проекту.

   Основні завдання шкільних бібліотек на сучасному етапі:

* інформаційне забезпечення всіх аспектів навчально-виховного процесу школи у засвоєнні програмних знань, самоосвіті школярів;

* створення комфортного бібліотечного середовища;

* комп’ютеризація бібліотек, підключення до Інтернету;

* виховання інформаційної кільтури учнів, прагнення їх до пошуку інформації;

* формування електронних каталогів.

ДІЯЛЬНІСТЬ ШКІЛЬНОГО БІБЛІОТЕКАРЯ

      Професія бібліотекаря тісно пов’язана з книгою, адже книга – джерело мудрості і знань.

  Шкільна бібліотека нашої школи – це, на мій погляд, естетично оформлена кімната, з світлим читальним залом, укомплектованим книжковим фондом, достатньою кількістю періодичних видань. Бібліотекарю відведено робоче місце так,  щоб весь простір бібліотеки був у полі його зору. Бібліотекар повинен володіти мистецтвом спілкування з читачами, бути обізнаний з технологіями формування життєтворчості особистості, вміло зароджувати у дітей найкращі почуття, розкриваючи засобами літератури широкий світ, що їх оточує.

 

"ПОСВ'ЯТА В ЧИТАЧІ"

Є вираз: «Скажи мені з ким ти дружиш і я скажу тобі, хто ти». З таким же правом можна сказати: «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу тобі, хто ти». Людина, яка любить і вміє читати , має  розумних, добрих і вірних друзів. Друзі ці – книги! З книжкою ви  зустрічаєтеся ще з дитинства і не розлучатиметесь з нею до самої старості. Де б ви не вчилися, де б не працювали, весь час будете звертатися за допомогою до книги, підручника! То ж читайте! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги.

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В БІБЛІОТЕЦІ

Перед записом в бібліотеку читач повинен ознайомитися з правилами користування бібліотекою і підтвердити своє зобов'язання підписом на читацькому формулярі:

– Не виносити з бібліотеки книги, які не записані у формулярі.

– Бережливо ставитися до друкованих творів та інших носіїв інформації.

– Користуватись цінною, в єдиному примірнику літературою, довідниками тільки в читальному залі.

– При одержанні друкованих видань з бібліотечного фонду читач повинен переглянути їх у бібліотеці і у випадку знаходження пошкоджень попередити про це бібліотекаря.

– Розписатися в читацькому формулярі за кожне видання.

– Художня література видається у кількості не більше 3-х примірників строком на 15 днів.

– У разі пошкодження або втрати видання читач повинен замінити його аналогічним та внести грошове відшкодування ринкової вартості.

– Не порушувати порядку розстановки книг у фонді.

– На початку навчального року проходити переатестацію.

– У разі вибуття зі школи повернути до бібліотеки видання, які числяться за читачем.

– Читачі мають дотримуватись в бібліотеці тиші і порядку, не заносити портфелі, сумки, та верхній одяг.

– За порушення правил користування бібліотекою читач може бути позбавлений права користуватися всіма пунктами видачі літератури.

АКЦІЯ "ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ"

 

АКЦІЯ "ПІД ЧАС КАРАТНИНУ ПРО КНИГУ НЕ ЗАБУВАЙ"

   У період карантину та дистанційного навчання шкільна бібліотека продовжує свою роботу! Для учнів закладу освіти проводяться різні заходи з пропаганди читання, конкурси віршів, відгадування загадок, розгадування кросвордів та ребусів.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 


33 добрі та повчальні мультфільми для дітей від української студії анімаціЇ              https://zatyshok.net.ua/7271

Що почитати на карантині: добірка літератури для дорослих та дітей

http://firtka.if.ua/blog/view/shcho-pochitati-na-karantini-dobirka-literaturi-dlia-doroslikh-ta-ditei?fbclid=IwAR1Jjv2oFKlgPunaV0igbIJebMeqTWOxX_hs6Emc_WOh_KW9SLU7W5IyImA

  • http://childrecords.narod.ru/musictales.html – музичні казки: "Аліса в Країні Чудес", "Бременські музики", "Пригоди капітана Врунгеля" та ще з десяток найулюбленіших музичних версій літературних і фольклорних творів.
  • http://playroom.com.ru/ – "Дитяча ігрова кімната". Тут ви знайдете улюблені дитячі пісні з мультиків і кінофільмів, комп'ютерні та розвиваючі ігри для свого малюка, "розмальовки" допоможуть йому розвивати вправність руки та художній смак, а конкурс дитячого малюнка – продемонструвати свої здібності й помилуватись художньою вправністю ровесників вашої дитини.
  • http://www.varja.narod.ru/ – "ОДИ-БЕДЯ" – родинна веб-сторінка, що має підзаголовок "Малючковий мережевий журнал". Хто ви для вашого малюка (батьківський тест)? Чим малюють наші діти? Куди варто зазирнути в Інтернет? – Відповіді на ці та подібні запитання пропонують його автори.