Правила поведінки учнів у ліцеї

Правила поведінки в

Бершадському ліцеї

Загальні правила поведінки здобувачів освіти

1. Учень приходить в школу за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя.

2. Школа-територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, в т.ч.ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам; спиртним напоям, сигаретам, наркотикам і іншим одурманюючим засобам й отрутам.

3. Йти зі школи та її території в урочний час можна лише з дозволу педагогів (за узгодженням із батьками).

4. У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов’язаний представити довідку з медичної установи.

5. Учень школи повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

6. Поза школою поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я закладу.

7. Учні бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.

8. До учнів, які привласнили чужі речі, будуть застосовувати дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

9. Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.

10. Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.

11. Щодня вести запис домашніх завдань в щоденнику, пред’являти його напершу вимогу вчителя.

Поведінка на заняттях

1.Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп’ютером.

2.Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

3.Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя, піднявши руку.

4.Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.

5.Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

6.Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних суперечливихі неоднозначних питань.

Поведінка на перервах

Під час перерви учень зобов’язаний:

1. Підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;

2. Вийти з класу, якщо попросить учитель;

3. Підкорятися вимогам чергового учня чи учителя;

4. Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторії, майстерня, спортзал)

Обов’язки чергового класу

1. Чергування по школі здійснюється за допомогою учнів 8-11класів.

2.  Графік чергування по школі встановлюється заступником директора з виховної роботи спільно з класними керівниками 8-11класів.

3.Учні чергового класу разом з класним керівником приходять до школи  о 7 годині 45 хвилин і йдуть додому  після останнього уроку по закладу освіти.

4. Чергові учні на своїх постах  стежать за дотриманням дисципліни й порядку під час перерв, зауваження порушникам робляться в тактовній формі ( у разі непорозуміння звертаються до чергового вчителя, класного керівника по допомогу).

5. Надають необхідну допомогу в організації освітнього процесу вчителям і адміністрації школи.

6. Протягом усього року ведеться «Журнал чергування», до якого записуються зауваження, побажання та ін.. (прізвища тих, хто запізнився, відсутній чи порушує дисципліну тощо).

Поведінка учнів  у їдальні

1. Під час обіду в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.

2. Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.

3. Учні приходять в їдальню після закінчення уроку у визначений час.

4. Розмовляти під час обіду слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.

5. Учні прибирають брудний посуд зі стіл після вживання їжі.

6. Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

7. Учні мають право взяти в їдальню принесений з дому сніданок.