![421483236_392680076482044_497880402518679952_n](http://school3bershad.vn.ua/wp-content/uploads/2024/01/421483236_392680076482044_497880402518679952_n-678x381.jpg)
Щороку, 22 січня, українці відзначають День Соборності, присвячений об'єднанню України, яке відбулося у 1919 році.
Вперше свято встановили у 1999 році, як памʼять про "велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави".
У 2011 році його скасували пропонуючи українцям обʼєднати два свята: День Свободи та День Соборності. Обʼєднання цих свят не лише зміщувало акценти, а й зовсім підміняло сенси, кажуть історики.
22 січня 2014 року свято Соборності повернулося до українців.