До Дня захисника України. Сила нескорених…

Складний для України час вимагає відродження та безперервної еволюції питань національного змісту і характеру. Адже перемогу в житті здобуває не сила рук і навіть не сила розуму, а сила духу. Важливо, щоб сучасні діти, юнацтво, мали розум, зігритий серцем, інтелект, не байдужий до долі народу, нації, батьківщини, щирі прагнення, здатні виплекати сонцелюбні пагони віри у вічні цінності та високі національні ідеали.

Вкраїнська армія, сьогодні твоє свято,
Ми віддамо належне даті цій.
Вас, воїни, дозвольте привітати,
Хто служить і служити буде в ній.

З 2015 року в офіційному календарі України з'явилося нове державне свято – День захисника України. Воно встановлено 14 жовтня з метою вшанування мужності та героїзму захисників України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві.

14 жовтня також відзначається велике релігійне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. За цим святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова (День Українського козацтва), а у свідомості народу воно почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. І свято Покрови, і День Українського козацтва, і тепер ще й нове державне свято – День захисника України дуже близькі нашому серцю, бо ми, українці, – наймиролюбніша нація. Українці люблять свій дім, свою родину, рідну землю і свою Батьківщину і у різні часи захищали її, не шкодуючи життя.

З нагоди свята у Бершадській ЗОШ І- ІІІ ступенів №3 було проведено ряд тематичних заходів.

Навчальний тиждень почався із інформативної години «Мужність і відвага крізь покоління». В переддень свята учні школи вшановували пам"ять воїнів-захисників В"ячеслава Дремлюха та Юрія Коваленка, які навчалися у нашій школі, відвідавши інфомаційну екскурсію в шкільному музеї Гідності та Свободи. В кожному класі були проведені виховні години, присвячена історії України та історії українського війська, проведено майстер класи із виготовлення вітальних листівок. Шкільна бібліотека запросила всіх користувачів ознайомитись з книгами на книжкових виставках "Герої сьогодення",  «Україна на крутих зламах історії». По завершенню тижня учениці 9 Б класу привітали чоловічу половину колективу школи зі святом.

IMG-30ffcf08a2d7d725d511a1b29d52c9eb-V P81008-081858 IMG-fa63a7e01e6c5c3e44198b4e5202a034-V IMG-7ceb128c15fbbfdfc1ac92e105614e44-V IMG_0710 IMG_0715 IMG_0714 IMG_0713 IMG_0711 IMG_0707 IMG_0703

Діти, хоч і заоочно, але з усією щирістю дитячої душі бажали всім захисникам України благополуччя і сил, здоров’я і щастя, мужності, стійкості, витримки. А ще з великою надією висловлювали переконання, що Мир – це Добро, а Добро завжди перемагає, хоч і оскаженіле часом, але нице перед силою Правди зло.

Актуальність проведення таких заходів очевидна, адже День захисника України уособлюється у таких поняттях, як «Вітчизна», «Батьківщина», а найвищим проявом любові до рідної землі є готовність боронити її ціною власного життя.