Грип та його профілактика

Грип та його профілактика!

Грип – це гостра вірусна інфекційна хвороба, що характеризується ураженням верхніх дихальних шляхів з переважанням трахеобронхіту, вираженою інтоксикацією з гарячкою.

Це одна з небагатьох інфекційних хвороб, що здатна до пандемічного поширення. Щорічні епідемії грипу, періодичні пандемії завдають шкоди як здоров’ю населення, так і економіці країни.

Грип починається гостро. Спостерігається висока температура тіла, до 40 градусів, яка не спадає декілька днів, головний біль, а також біль в очних яблуках, суглобах, м’язах. Пізніше приєднується сухий кашель, набрякає слизова оболонка носа, але як такого нежитю немає. Можуть бути нудота та блювання, які пов’язані з інтоксикацією організму. Інкубаційний період від трьох – до п’яти днів. Тяжкість хвороби залежить від загального стану організму, віку людини, чи контактував хворий із даним вірусом грипу раніше.

При тяжкому стані можуть виникати ураження серцево-судинної системи, пневмонія, трахеобронхіт, менінгоенцефаліт. Не дивлячись на всі зусилля лікарів та вчених, призупинити цей процес, поки що не вдається. Тому потрібно готуватися до неминущої епідемії грипу заздалегідь, щоб вона не застала нас зненацька. Кращим засобом протидії грипу є його профілактика.

Профілактичні заходи спрямовані насамперед на підвищення несприйнятливості організму до дії збудників грипу, а також заходи санітарно-гігієнічного спрямування, тому насамперед необхідно:

– вести здоровий спосіб життя, виконувати ранкову гімнастику;

– не обмежувати себе в прогулянках на свіжому повітрі;

– виконувати контрастні обливання водою;

– здійснювати провітрювання і вологе прибирання приміщень;

– дотримуватися раціонального харчування з великою кількістю свіжих овочів та фруктів;

– застосовувати неспецифічні модулятори імунітету, а саме: настойку ехінацеї, елеутерококу, вітамінні препарати, зокрема вітамін С, аскорутин, змащувати перед прогулянками слизову оболонку носа оксоліновою маззю. Вживати часник, цибулю, відвар шипшини.

– підбирати одяг відповідно до сезону, проводити часте миття рук;

– одягати марлеву пов’язку під час епідемії в місцях скупчення людей чи при контакті із хворим.

– уникайте частого контакту з хворими людьми;

– уникайте торкання руками очей, носа чи рота, саме так поширюється вірус грипу.

Профілактичні щеплення сприяють виробленню захисних противірусних антитіл до грипу.
Для зменшення інтенсивності епідемічного процесу грипу доцільно комплексно здійснювати заходи за трьома напрямками:

– блокування імовірних джерел збудників інфекції;

– порушення механізму передачі збудників інфекції;

– формування прошарку осіб, несприйнятливих до збудників інфекції.

Також необхідним є проведення протиепідемічних та профілактичних заходів, які спрямовані на обмеження доступу потенційних вірусоносіїв, у першу чергу в установи та заклади з особами, які належать до груп ризику.

Не займайтесь самолікуванням та своєчасно звертайтесь до лікаря, щоб уникнути ускладнень.