На базі школи проведено районний семінар вчителів зарубіжної літератури

14 березня 2019 року на базі Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3 відбувся практичний семінар учителів зарубіжної літератури з теми: «Використання інноваційних технологій на уроках зарубіжної літератури».

Захід розпочався презентацією закладу освіти, підготовленою учнями середніх і старших класів. Присутні ознайомилися з системою освітньої діяльності школи, її здобутками.

Сьогодні урок літератури – це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня. Вчителі району відвідали урок зарубіжної літератури у 10 класі з теми: «Драма-феєрія Моріса Метерлінка «Синій птах» – лірична оповідь про пошуки щастя», який провела учитель Попук В. М. Педагог вміло продемонструвала різноманітні форми, методи і прийоми навчання, ґрунтовне використання інноваційних технологій: прийом обміну думками, елементи інтерактивних технологій, інсценізацію уривка з драми, метод компаративного аналізу творів. Адже  інноваційна діяльність – це гарно організована, раціональна і систематична робота. Урок зарубіжної літератури в 11 класі з теми «Друга світова війна у дзеркалі літератури» (учитель Євич С. І.) побудовано у формі лекції, де вдало використано інформаційно-комунікаційні технології та презентовано твори українських і зарубіжних письменників про Другу світову війну.

0-02-08-9705980d53fcc51f40f397fa1f4acbe34b91358c343b7302d964bdc650e1d36e_25690598 0-02-08-bc864488a6f2a4de763a7071ad603749a5c4c7f93c569294b6cdcdae5e22913d_b334ef

Атмосфера виховного заходу «Пам'ять живе вічно» сприяла формуванню в учнів позитивного ставлення до історії українського народу, вихованню справжнього патріота своєї держави. Захід проведено у музеї Гідності та Свободи.

Практичний психолог школи Маршалковська Л. А. продемонструвала вправу «Зоряне небо», провела з учителями району майстер-клас та презентувала відеоролик про психологічно-емоційне вигорання вчителя.

Наприкінці семінару педагоги району обмінялися думками, висловили свої міркування щодо проведених уроків та виховного заходу.

Сьогодні використання інноваційних технологій є пріоритетним, бо формує пізнавальну самостійність учнів, сприяє розвитку їх критичного мислення, творчої активності та мотивує потребу розвитку  читацької культури. Саме урок літератури має на меті створити гармонійну, всебічно розвинену особистість, яка вміє грамотно висловити свою думку.