Пам’ятка для батьків про безпеку на дитячих ігрових та спортивних майданчиків

dlya-batkyivКористуватися ігровим та спортивним обладнанням дитячого майданчика (гойдалки, турніки, дитячі гірки, ігрові комплекси і т.д.) можуть тільки діти вікової категорії, на яку ці елементи розраховані.

Забороняється використовувати ігрове обладнання не запризначенням.

Діти  повинні перебувати на дитячому майданчику під наглядом дорослих.

Одяг дитини повинен бути зручним  щоб не сковував руху.

Використовувати динамічні елементи, такі як: гойдалки, качалки, каруселі, потрібно обачно, враховуючи присутність і переміщення дітей, які знаходяться на майданчику.

Залишати динамічні елементи можна тільки після їх повної зупинки.

Зони підвищеної небезпеки на дитячому ігровому та спортивному майданчику:

Гойдалки

Найпоширеніші травми – це ушкодження, отримані на гойдалкахабопоряд з ними. Рухомагойдалка – величезна небезпека! Вона може дуже серйозно поранити дитину. Тому , перш за все, слід роз'яснити дитині, що триматись потрібно двома руками і дужеміцно. Також повинні звучати такі застереження, як: «Заборонено ставати на ноги під час катання», «Заборонено зістрибувати з гойдалки – це ризик отримати травму голови» та інші застереження.

Крім того, необхідно звернути увагу на технічний стан гойдалок. Переконайтеся, щовсіпетлі в робочомустані, сидіння прикріплене і надійне, а сама конструкція стійка.

Перш ніж дозволити дитині кататися на гойдалці, проведіть інструктаж: тримайся міцно, сиди спокійно. Також важливо, щоб дитина спочатку зупиняла гойдалку, а потім зістрибувала з неї.

Розгойдуючись, металеві або дерев’яні гойдалки здатні завдати серйозну травму, особливо при ударі по голові. Дитина може вдаритися, як впавши з гойдалок, так і проходячи повз, поки гойдається інша дитина.

Дітей потрібно вчити міцно триматися під час розгойдування, обходити стороною рухомі гойдалки, хитаючи одного – триматися збоку, а не перед або за сидінням.

Дитина повинна знати, що при випадковому падінні з гойдалок,  потрібно присісти, щоб уникнути удару краємсидіння.

Карусель

Карусель найбільш травмонебезпечна при падінні з неї. Дитину необхідно вчитиміцно триматися за ручки і не стрибати на ходу. Розгойдуючи інших дітей, дитина повинна відходити в бік, а не стояти на шляху руху каруселі.