Шкільний психолог: близькі стосунки в умовах карантину

Інструкція з виживання :)
1. Перерозподіл обов‘язків. Домовляємося, шукаємо спільне рішення разом (яке врахує важливі потреби обох). Розділяємо територію та час роботи на скільки це можливо. Злість та образа на партнера говорять про те, що розподіл не є справедливий по відношенню до нас. «Командна робота».
2. Вдячність за допомогу, участь. Щодня перед сном говоримо за що ми одне одному вдячні в цей день.
3. Створюємо дистанцію, можливість скучити одне за одним та помітити одне одного. Провести час з повною увагою. Влаштувати справжнє побачення вдома.
4. Ділимося одне з одним своїми успіхами, розділяємо емоції. Запитуємо як пройшов день. Чи ти відчуваєш мою підтримку?
5. Підтримуємо внутрішніх діток одне одного. Балуємо одне одного та самих себе.
Короткі підказки й запитання на підтримку стосунків з близькою людиною:
1. Розділити територію та час роботи. Внести по 1 годині часу для усамітнення.
2. Помічаємо дії та допомогу одне одного. Сприймаємо ми дії партнера/ки як обов’язок чи добровільний внесок у спільний добробут? Чи відчуваємо вдячність?
3. Чи помічаємо ми емоційний стан партнера/ки? Чи цікавимось ним?
4. Чи запитуємо ми одне одного про успіхи? "Як у тебе день пройшов? Що принесло задоволення?"
5. "Що б ти хотів/ла, щоб я зробив/ла для тебе?"
6. Давати поради тільки, якщо просять!
7. В кінці дня подякувати за 5 речей одне одному, навіть за дрібнички.
8. Не вішаємо ярлики! Говоримо прямо, уточнюємо, я-повідомлення: «Я злюсь через твій вчинок/слова.."
9. Домовтесь як підтримувати внутрішніх діток одне одного. Говоріть про свої побажання прямо: "Я хочу", "Мені буде приємно, якщо…"

FB_IMG_1588350748830