Практичне заняття “Юрій Коваленко – Герой України”

В рамках Місячника педагогічної майстерності ВОЦТСКЕ на базі Бершадського ліцею членами історико – краєзнавчого гуртка «Гіпаніс» було проведено практичне заняття «Юрій Коваленко – Герой України».

🔹Головне завдання такого виду роботи є оволодіння змістом і методикою проведення екскурсії; закріплення умінь і навичок, набутих під час занять. Готуючи екскурсію, потрібно мати чітке уявлення, що екскурсанти будуть чути, бачити, відчувати.

🔹Тема,яку було обрано для заняття, тісно пов`язана з роботою музею Гідності і Свободи ліцею. Ю. Коваленко народився і виріс у нашому місті, навчався у Бершадській ЗОШ N3. Закінчив Одеський військовий інститут Сухопутних військ. Підполковник, заступник командира загону З-го окремого полку спеціального призначення. Загинув 15 липня 2014р. неподалік с. Провалля на Луганщині, коли пункт прикордонного контролю Ізварине обстріляли з мінометів. За виняткову мужність, героїзм і самопожертву згідно Указу Президента України нашому земляку присвоєно звання Героя України та нагороджено орденом «Золота Зірка»(посмертно).

🔹Готуючись до заняття,учасники гуртка провели дослідницько – пошукову роботу:

– вивчили матеріали музею, передані батьками нашого Героя;

– опрацювали матеріали періодичної преси, книги «На передньому краї»(авт. Г. Погончик);

– записали спогади учителів,які навчали Юрія.

🔹В ході колективної роботи гуртківці презентували опрацьовані наробки, з`ясували які світлини доцільно додати до екскурсії, на яких аспектах наголосити, як краще організувати демонстрування матеріалів.

🔹В результаті спільної праці розроблено зміст екскурсії про нашого Героя-земляка. Віримо,що вона не залишить байдужими відвідувачів музею. Герої житимуть вічно у нашій пам`яті.