Зустріч гостей з Литви

Україна!.. Сьогодні це головний меседж у всьому світі! Славна героїчною історією, звитяжною боротьбою за волю і незалежність рідного краю, за ріки і небо, за пшеничний колос і перлини гір, за тишу вечорову і ранковий розмай, за дитячу посмішку і життя… З гордістю і шаною ми уславлюємо подвиги козацтва з давнини минулих століть до сьогодення…

На жаль, наше «сьогодні» скроплене священною кров’ю захисників, гордих і незламних воїнів епохи, – наших звитяжних визволителів. Тому свято «З Україною в серці!», приурочене Дню захисників і захисниць України, Дню козацтва, відбулося з особливим щемом і любов’ю. Розпочалося воно хвилиною мовчання як пам’ять про загиблих, що віддали своє життя за наше сьогодні і завтра, за наше майбутнє. Виступ Баланівського гурту «Жайвір» з композицією «Молитва за Україну» зачарував неперевершеним звучанням доленосної мелодії…

Наше сьогодення – це неймовірні страждання тисяч людей на окупованих територіях, це зруйновані міста і села, скалічені долі, невимовний біль і гірка туга нашого народу, народу-борця, який своїм прагненням до волі увічнив себе у віках. З Україною в серці! З Україною в душі! З Україною в думках! І чорні квіти… Квіти розпачу і журби, що проростають там, де ллються гіркі сльози… Дитячий колектив «Мрія» заполонив глядачів неперевершеним ритмом «Чорних квітів», а композиція «Світ без війни!» показала непохитність усіх українців, сповнила щемом і гордістю серця присутніх…

На свято завітали Бершадський міський голова Віталій Драган, його заступник Валентин Русначенко, начальник відділу освіти та спорту Бершадської міської ради Оксана Тартачна, директори закладів загальної середньої освіти, педагоги Бершадщини та делегація з Литви.

Добре розуміючи проблеми освіти в час ведення бойових дій в Україні, представники литовського народу подарували комп’ютерну техніку для шкіл Бершадської міської територіальної громади. Також меценати зазначили, що діти – це майбутнє України, її шлях до Миру та Перемоги. Сьогодні це надзвичайно вагомий і потрібний внесок у розвиток освіти, адже матеріальне забезпечення наших шкіл – незмінна запорука успішного навчання і виховання підростаючого покоління, його всебічного розвитку і становлення. Освітянська громадськість Бершадщини щиро вдячна благодійникам-меценатам, зокрема Дайнюсу Пупкявічяусу за щиросердну допомогу та підтримку, розуміння проблем освіти у цей надзвичайно складний час – час війни!

Захід відбувся у декілька зон. Гідність і Свобода для українського народу повсякчас були і є дуже важливими, адже йдуть від серця і душі, до славетних подвигів і нестримного бажання миру, незалежності, волі. Так було завжди – від минулого до сьогодення. Щирою та відвертою була розмова за круглим столом у музеї Гідності та Свободи Бершадського ЗЗСО І – ІІІ ступенів № 3, яка пройшла у вигляді діалогу-обміну думками «Освіта без кордонів». Бершадський міський голова Віталій Драган висловив вдячність народу Литви, небайдужому бізнесу за співпрацю, допомогу, непохитну віру у наш народ, та вручив подяки й обереги, виготовлені з любов’ю і щирістю вмілими дитячими руками.

«Війна змінила все: життя, мрії, погляди, але не знищила віру в світле майбутнє, в добро і справедливість. Наше завтра – у наших дітях. І сьогодні надзвичайно важливо бачити юне покоління щасливим, конкурентоспроможним, впевненим. Ми робимо все для того, щоб тепло і любов були поряд з дитиною, її добробутом і надією, її мріями і сподіваннями…», – з особливою повагою і материнською турботою звернулася до присутніх Оксана Тартачна, начальник відділу освіти та спорту Бершадської міської ради.

Змістовно презентувала музей Гідності і Свободи Леся Будкевич, учитель історії. Відвідувачі змогли ознайомитися з історією його створення, роботою, завданнями та пріоритетними напрямками.

Ми незламні, бо віримо в день, коли настане Мир на нашій землі! Ми горді, бо знаємо, що є нащадками непохитного українського народу, який віками боронив свій край! Ми сильні, бо сильна наша віра в Перемогу! І де б ми не були: високо в горах чи біля моря, на заході чи сході, півночі чи півдні, в онлайні чи в офлайні, ми разом! Ми стійкі, бо любимо свою країну!.. І Україна для нас – понад усе!

Возможно, это изображение 5 человек, люди стоят и в помещении

Возможно, это изображение 2 человека, люди стоят и в помещении

Возможно, это изображение 5 человек, люди стоят и на открытом воздухе

Возможно, это изображение 11 человек, люди стоят и на открытом воздухе

Возможно, это изображение 11 человек, люди стоят и на открытом воздухе

Возможно, это изображение 1 человек, стоит, обувь и в помещении

Возможно, это изображение 12 человек, люди сидят, люди стоят и в помещении

Возможно, это изображение 8 человек и в помещении

Возможно, это изображение 13 человек, люди стоят и в помещении

Возможно, это изображение 7 человек и люди стоят